Халфът на Манчестър Юнайтед и датския национален отбор Кристиан Ериксен е сигурен, че амбициите на скандинавците на предстоящия Мондиал 2022 са сериозни. През миналото лято на Евро 2020 "червеният динамит" достигна до полуфиналите, въпреки загубата на Ериксен, който получи сърдечен удар на терена по време на двубоя срещу Финландия от груповата фаза в Копенхаген.
"При последното ни участие целта беше ясна - да минем груповата фаза. Сега със сигурност трябва да направим поне това. Ще преминем групата. На Евро 2020 целите ни ставаха все по-високи с изминаването на всеки един двубой. Сега определено искаме да се класираме възможно най-напред", заяви Ериксен пред норвежката телевизия НРК.
Датчаните започват участието си на Мондиал 2022 с двубой срещу Тунис на 22 ноември. Останалите две срещи на скандинавците от груповата фаза са срещу Франция и Австралия.







Църквата чества преп. Даниил Стълпник, патриархът ще води литургия
Пуснаха на свобода сръбския наркобос Сретан Йосич
Времето днес: Слънчево, градусите до 15
Отзвукът от протеста извън България: Циркът свърши, достатъчно!
Може ли Западът да изгони Русия от Централна Азия?
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Българската федерация по канадска борба отличи най-добрите си състезатели за 2025
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментар22:40 | 20 ное 2022 г.
01:11 | 16 ное 2022 г.
22:06 | 15 ное 2022 г.
19:27 | 15 ное 2022 г.
14:15 | 15 ное 2022 г.
20:44 | 14 ное 2022 г.
16:01 | 14 ное 2022 г.
09:53 | 14 ное 2022 г.
Напиши коментар